Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wielki sukces w XIV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie Kieleckim „Moja Ziemia”

Celem konkursu jest wykazanie się znajomością województwa świętokrzyskiego w zakresie: kultury, historii, zabytków, ochrony przyrody, turystyki, zagadnień ekologicznych. Konkurs ten składa się z trzech etapów: ćwierćfinału, półfinału i finału, W tym roku wszystkie etapy tego konkursu odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Ćwierćfinał odbył się 23 marca 2006 r. Drużyna podstawowa z naszego gimnazjum w składzie: Natalia Grabiec - IIA, Ewa Rak - IIA, Katarzyna Wójcik - IIA, rozwiązywała test składający się z 40 pytań. Okazało się, że suma punktów uzyskanych przez drużynę dała nam 3 miejsce wśród 19 gimnazjów z województwa świętokrzyskiego. Jesteśmy, zatem w półfinale obejmującym 12 najlepszych drużyn.

Ewa wylosowała termin półfinału na dzień 4.04.2006r. W tym dniu rywalizowały z nami gimnazja z: Chybic, Sobowic, Iwanisk. Było trudno! Pytania ustne zadawane przez jury wymagały ogromnej wiedzy o naszym regionie z różnych dziedzin. Poradziłyśmy sobie z niektórymi bardzo dobrze – otrzymując maksymalną ilość punktów i wzbudzając jednocześnie uznanie wśród członków komisji. Ale były też pytania, z którymi nie poradziłyśmy sobie, np. z rozpoznawaniem niektórych obiektów czy gatunków roślin i zwierząt prezentowanych na slajdach.

Udało nam się - suma punktów dała nam I miejsce wśród tych 4 gimnazjów. A więc, jesteśmy w FINALE!

Finał odbył się 21.04.2006r. W tym etapie także odpowiadałyśmy na przygotowane przez jury pytania i rozpoznawałyśmy różne obiekty, faunę i florę naszego regionu. Tym razem najwięcej kłopotów sprawiły nam pytania z ekologii i tradycyjnie rozpoznawanie roślin prezentowanych na slajdach. To jest naprawdę trudne…, bo jest ich bardzo dużo. Lepszymi od nas w finale byli koledzy z gimnazjów: im. Bł. Kingi w Kielcach i Bielin. My zajęłyśmy III miejsce, a to świadczy o tym, że wiele wiemy o naszym regionie. W półfinale i finale każdej drużynie podstawowej towarzyszyły zespoły wspomagające, które miały za zadanie wykonać piosenkę turystyczną lub proekologiczną oraz namalować plakat dotyczący ochrony przyrody.

Plakat z naszego gimnazjum malowali:

1. Dawid Kowalczyk – IIA

2. Katarzyna Stolarczyk – IIa

3. Monika Błażejewicz – IIIB

4. Kinga Boruszka – IIIA

5. Patrycja Nejman – IIIA

W doborze pomysłu na plakat pomagał p. Andrzej Kowalczyk.

Piosenkę o tematyce proekologicznej śpiewali:

1. Paulina Kapelusz – IIIB

2. Ewa Łączek – IIIB

3. Anna Przepióra – IIIB

4. Justyna Bratek – IIIB

5. Joanna Strzelec – IIIA

6. Natalia Budzowska – IIIA

7. Paulina Dajczer – IIIB

Śpiew ćwiczył p. Piotr Łukowski.

Zespołem dopingującym w trakcie rozgrywek była klasa II a GIM. Nad całościowym przygotowaniem do tego konkursu czuwała jak zawsze p. Anna Resiak. Dodatkową opiekę nad uczestnikami konkursu sprawowała p. Mariola Kamińska.

Za rok powalczymy o wyższe miejsce.

Uczestniczki konkursu: Natalka, Ewa, Kasia

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ