Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

„Strofy o Ojczyźnie”

Kolejny raz wzięliśmy udział w harcerskim konkursie recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”, który odbył się w Domu Kultury we Włoszczowe w dniu 11 marca 2005 r.

Tegoroczny repertuar związany był z obchodami 60 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Recytowałyśmy utwory literackie związane z wojną – te, które sławią dzielność i męstwo świadków wojennych dni.

Naszą Drużynę Harcerską reprezentowały: dh Natalia Grabiec – wiersz: Zbigniew Kabata „Partyzant” - proza: Cezary Chlebowski „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie” dh Marcelina Olczyk – wiersz: Zbigniew Kabata „Na alei leśnej” - proza: Maria Dąbrowska „Tu zaszła zmiana” dh Kinga Budzynowska – wiersz: Mieczysław Kozak „Mobilizacja” - proza: Jarosław Iwaszkiewicz „Ikar” dh Ewelina Stolarczyk – wiersz: Tadeusz Szyma „Najmłodszym żołnierzom” - proza: Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”

Rywalizacja była duża. Nie zakwalifikowałyśmy się do etapu chorągwianego. Ale jesteśmy dumne z tego, że poprzez wiersze i prozę przybliżyłyśmy sobie obraz koszmarnych dni wojny. Warto dziękować tamtym bohaterom wojny za wolną i niepodległą Ojczyznę. W doborze repertuaru pomagała nam nasza druhna Anna Resiak oraz panie: Krystyna Grabiec i Jolanta Lichosik.

Uczestniczki konkursu

 

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ