Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Europejski w naszej szkole

Dla upamiętnienia wydarzeń związanych z powstaniem Unii Europejskiej dzień 9 maja ustanowiono Dniem Europy. Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do obchodów tego święta i z tej okazji zaprosiliśmy szkolną społeczność do udziału w akademii.

Na początek tradycyjnie wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Europy ‘Oda do radości’. Następnie uczennice klasy II gimnazjum przedstawiły kilka historycznych faktów dotyczących powstania wspólnoty. Na scenie pojawili się następnie uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej i przedstawili krótką historię o kopciuszku w języku angielskim .W dalszej części uczniowie klasy 4 Szkoły Podstawowej zaprezentowali scenkę w języku niemieckim zatytułowaną" Ich bin so allein - Jestem taki samotny" Nasi kochani uczniowie wspaniale odnaleźli się na scenie i zachwycili publiczność poziomem umiejętności aktorskich i językowych.

Na zakończenie części artystycznej uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wystąpili w krótkiej scence pt. ’W klasie’ prezentując wiersze o pięknych i bogatych turystycznie znanych krajach Europy . Później przyszedł czas na wręczenie dyplomów i nagród uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Pani dyrektor Zofia Marcinkowska wręczyła uczniom dyplomy, nagrody i przekazała w stronę organizatorów parę miłych słów w podzięce za przygotowanie tej uroczystości.

Odbyło się kilka konkursów. Konkurs ,,Mistrz Języków Obcych” od kilku lat cieszy się ogromnym powodzeniem i jak co roku odbył się w dwóch w kategoriach . Wśród uczniów Szkoły Podstawowej jury konkursowe przyznało I miejsce Dagmarze Kałuzińskiej z klasy V, II miejsce Kamili Domoradzkiej z klasy V i III miejsce przypadło Kacprowi Lichosikowi, także z klasy V.

W kategorii dla uczniów gimnazjum zwyciężyła Anita Gruczek z klasy II, zaś II miejsce otrzymała Anita Wosińska z klasy II , dyplom za zajęcie III miejsca powędrował do Magdaleny Rogala z klasy II.

Drugi konkurs, to konkurs plastyczny z elementami języka niemieckiego i angielskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej. Komisja sprawdzająca prace przyznała dla uczestników wyróżnienia. Osoby, które otrzymały wyróżnienia to: Magdalena Tkaczyk, Patrycja Gołdyn, Aleksandra Mietelska i Adam Michalski.

W kolejnym konkursie plastycznym pt. ‘Jestem Europejczykiem’ wzięli udział najmłodsi uczniowie. Za najciekawszą pracę jury nagrodziło Julię Omastę z klasy II, drugie miejsce zajął Hubert Wdowiak z klasy II, dyplom za trzecie miejsce trafił w ręce Justyny Macander z klasy II, zaś Katarzyna Migacz i Ola Drzewieckaz również z klasy II, otrzymały wyróżnienia.

Zapraszamy do fotogalerii

Wioleta Wrzeszcz, Maria Gacia

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ