Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

„Rodzice dzieciom” - już po raz trzeci w ZPO w Olesznie

Piątek 13 maja 2016 r. był szczególnym dniem w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie. Tego dnia, późnym popołudniem, miało miejsce wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie. Już po raz trzeci rodzice wychowanków p. Iwony Kwacy wystawili spektakl teatralny skierowany do wszystkich dzieci. Tym razem do rodziców dołączyli również nauczyciele: p. Andrzej Kowalczyk oraz p. Ryszard Kowalczyk.

Przedstawienie to nie było debiutem naszych artystów, gdyż w ubiegłych latach obejrzeliśmy już w ich wykonaniu: „Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków” oraz „Calineczkę”. Tym razem natomiast wcielili się  w postacie z bajki pt. „Kopciuszek”.  

Widownia zgromadziła nie tylko uczniów i ich rodziców, ale także młodsze rodzeństwo, a nawet całe  rodziny. Swoją obecnością zaszczycili nas: zastępca Wójta  Gminy Krasocin - p. Jacek Sienkiewicz oraz Radni Gminy Krasocin: p. Antoni Drej, p. Marek Wójcik, p. Grzegorz Sitkowski i przedstawiciele Rady Rodziców - p. Ewa Kowalczyk i p. Ewa Wdowiak. Wszystkich widzów serdecznie powitała Pani Dyrektor - Zofia Marcinkowska, życząc udanego występu i miłych wrażeń.

Na czas spektaklu, za sprawą pani  Bogusławy Tkaczyk-Omasta,  sala gimnastyczna zamieniła się w niezwykłą scenę teatralną, na której pojawiały się bajkowe postacie: Kopciuszek, ojciec Kopciuszka, Macocha wraz z córkami, kot Drapizaurus, wróżka, król i królowa, książę i jego sługa, szopy pracze oraz jaskółka. Każda z nich  była wyjątkowa i oryginalna.

Aktorów do występu przygotowywały: p. Iwona Kwaca i p. Brygida Jasnos. Rodzice sami zadbali o fantastyczne kostiumy i rekwizyty, idealnie dobrane do swoich ról.  Przygotowania  trwały ponad miesiąc i wymagały od rodziców i nauczycieli ogromnego zaangażowania, poświęcenia, umiejętności współpracy oraz przełamania nieśmiałości.

Wydarzenie to wspaniale zintegrowało całą społeczność szkolną, a wysiłek wszystkich rodziców został zrekompensowany radością dzieci i fantastyczną atmosferą. Rodzice znakomicie sprawdzili się jako aktorzy, a publiczność była zaskoczona ich niebywałymi zdolnościami scenicznymi. Talenty aktorskie rodziców dostrzegł również Zastępca Wójta Gminy Krasocin - p. Jacek Sienkiewicz stwierdzając, że czuł się jak w prawdziwym teatrze. Po przedstawieniu swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały również uczniowie klasy II B, wykonując trzy układy taneczne, za co zostali nagrodzeni  gromkimi  brawami  i słodkościami ufundowanymi  przez  Radnych Gminy Krasocin.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Zofia Marcinkowska, która w ciepłych słowach podziękowała rodzicom i nauczycielom za włożony trud i zaangażowanie, a wszyscy wykonawcy otrzymali z rąk Zastępcy Wójta Gminy Krasocin - p. Jacka Sienkiewicza  gratulacje i pamiątkowe dyplomy.

Jesteśmy dumni, że Rodzice naszych uczniów bardzo aktywnie włączają się w życie szkoły i uczestniczą w wielu wartościowych przedsięwzięciach. Gratulujemy im talentu oraz dziękujemy za niezapomniane wrażenia.

Organizatorzy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ