Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Przedświąteczny biwak Klubu 4-H

W dniach 11-12 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się przedświąteczny biwak członków Klubu 4 H „Olszynki”. Klubowicze przybyli punktualnie o godzinie 17-tej. Od razu przygotowywaliśmy w dwóch  salach lekcyjnych (nr 12 i 14)  obozowe warunki noclegowe. Pod ścianami  ustawiliśmy ławki, rozłożyliśmy materace i ulokowaliśmy się ze swoim dwudniowym ekwipunkiem.

Organizatorzy przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji, więc nie było mowy o żadnej nudzie. Na dobry początek rozegraliśmy kilka setów siatkówki , zagraliśmy również w dwa ognie,  piłkę ręczną, badmintona, ping ponga oraz w gry planszowe – m.in. twister. Po wytężonym wysiłku fizycznym nastąpiła chwila wytchnienia. Wszyscy jak jedna wielka rodzina usiedliśmy do  wspólnego stołu i ze smakiem zjedliśmy pyszną pizzę. Wieczorem graliśmy w ulubioną butelkę, kalambury, rozmawialiśmy na różne tematy z naszymi opiekunami, a na dobranoc  obejrzeliśmy  film.

Rano, po śniadaniu i ciepłej herbacie przyszła pora na kolejne  atrakcje: wykonywanie oryginalnych  kartek świątecznych oraz ogromnej gwiazdy betlejemskiej, która potem zawisła na ścianie korytarza szkolnego. Największą  atrakcją dla każdego  uczestnika było  przygotowanie świątecznych muffinek.

Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z rozrywek  przygotowanych przez naszych wspaniałych opiekunów: p. Mariolę Kamińską, p. Andrzeja Kowalczyka - liderów Klubu 4H „Olszynki” oraz p. Aldonę Kowalczyk - opiekuna Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Olesznie.

Po zrealizowaniu zaplanowanych zadań ochoczo przystąpiliśmy do porządków, po czym  zasiedliśmy do gorącego obiadu, przygotowanego przez nasze wspaniałe  panie kucharki. Wszystkim bardzo smakował pyszny rosół i kotlet schabowy. Na deser zajadaliśmy ze smakiem przygotowane przez nas muffinki. Na koniec  opiekunowie zaprosili nas do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Trudno było nam się rozstać i długo żegnaliśmy się ze wszystkimi uczestnikami spotkania.

Mamy nadzieję na ponowne biwakowanie.  Jak się okazuje, szkoła może być miejscem nie tylko nauki, ale również świetnej zabawy.

Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji, Opiekunom i Sponsorom.

Zdjęcia z biwaku.

Uczestnicy biwaku

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ