Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

W tym roku powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem „Akcja WITAMINY”

Dzień 21 marca to pierwszy Dzień Wiosny, a w naszej szkole tradycyjnie łączymy go z Dniem Samorządu Szkolnego. Rano odbyły się pierwsze dwie lekcje zgodnie z planem zajęć szkolnych.

Na trzeciej godzinie lekcyjnej w tym dniu klasy zamieniliśmy w gabinety dietetyczno–kulinarne. W nich przyrządzaliśmy sałatki owocowo – warzywne , kanapki lub inne potrawy w taki sposób, by zawierały jak największą ilość witamin. A potem nastąpiła degustacja. Smakowało wszystko - po prostu „pychotka”.

Na tej godzinie każda klasa przygotowała również jeden wspólny folder reklamowy „Moje ulubione warzywo - Mój ulubiony owoc”. W trakcie prezentacji folderów okazało się, że najbardziej lubimy zjadać: truskawki, kiwi, granaty, marchew i pomidory. Ciekawe też były propozycje dań z wykorzystaniem tych warzyw i owoców.

W kolorowym korowodzie udaliśmy się na boisko, a tu …jeszcze śnieg dookoła. Chyba tegoroczna wiosna wagaruje! Nasze głośne wołanie : "Wiosno wracaj to już czas, a niech zima idzie w las !!!" troszkę pomogło. Słońce mocnej przygrzało w trakcie palenia „Marzanny”.

Po powrocie do szkoły dalej świętowaliśmy na sali gimnastycznej.

W ramach programu: „Trzymaj Formę” klasa pierwsza gimnazjum wystawiła scenkę teatralną pt. „Witaminowe spotkanie”. Aktorzy tego przedstawienia zachęcali do spożywania przez cały rok warzyw i owoców, jedzenia ryb, które są zdrowszym źródłem białka niż mięso zwierząt, ograniczenia spożycia słodyczy i soli w pokarmach oraz nakazali: „… położyć większy nacisk na aktywny ruch, wypoczynek we wszelkiej postaci”.

O zdrowym odżywianiu i jego istocie sporo już wiemy. Świadczą o tym ogłoszone wyniki szkolnego konkursu: „Dbam o zdrowe odżywianie”.

W szkole podstawowej:

I miejsce dla Dagmary Kałuzińskiej - kl. VI,

II miejsce dla Kacpra Lichosika - kl. VI,

III miejsce dla Dominiki Mulewicz – kl. V.

W gimnazjum:

I miejsce dla Mateusz Klimczyka - kl. I,

II miejsce dla Justyny Komisarczyk - kl. III,

III miejsce dla Olgierda Zielińskiego – kl. III.

Naszą imprezę powitania wiosny zakończyły wybory Miss i Mistera WIOSNY. W tym momencie było wielkie poruszenie – wspaniały doping. Jury ogłosiło, że

w szkole podstawowej tytuł Miss zdobyła „Jola” z kl. VI, a tytuł Mistera – Miłosz Żmuda z kl. IV. W gimnazjum tytuł Miss zdobyła Ala Picheta z kl. I, a tytuł Mistera- Tomek Bartocha z kl. II.

Pozostałe miejsca tego konkursu:

w szkole podstawowej:

- Wiktoria Robak (kl. IV) - II wicemiss,

- Eliza Gacia (kl. IV) – III wicemiss,

- „Wacław” ( kl. VI) – II wicemister,

- Michał Dobrowolski ( kl. V) – III wicemister,

w gimnazjum:

- Weronika Omasta ( kl. II ) - II wicemiss,

- Ilona Perz( kl. III) – III wicemiss,

- Robert Pioruna ( kl. I) – II wicemister,

- Kamil Jurek (kl. III) – III wicemister.

Klasy I – III szkoły podstawowej wykonały także profesjonalne foldery reklamowe „Moje ulubione warzywo - Mój ulubiony owoc”, które wyeksponowały na drzwiach wejściowych do swoich klas. W trakcie wspólnej wycieczki w poszukiwaniu wiosny ich „Marzanna” popłynęła rzeką do … morza.

Czekamy cierpliwie na widoczne zwiastuny tegorocznej wiosny w naszym otoczeniu.

W organizacji i przebiegu powitania wiosny pomogli nam nasi wychowawcy i nauczyciele. Wielkie dzięki.

Zajrzyj do naszej fotogalerii

Samorząd Uczniowski

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ