16 listopada Światowy Dzień Tolerancji

"O tyle świat będzie lepszy, o ile nauczymy się, że los ludzi jest wspólny,

że jednocześnie jesteśmy różni i tacy sami“.

Leszek Kołakowski

16 listopada jest proklamowanym przez UNESCO Światowym Dniem Tolerancji. W tym dniu wszyscy ludzie jednoczą się we wspólnym apelu o tolerancję, o zgodne współżycie na Ziemi wszystkich nacji i poszczególnych ludzi.

Również i my – cała społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie - zjednoczmy się i bądźmy tolerancyjni wobec, pochodzenia, niepełnosprawności, indywidualności, wyznawanej religii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do wzięcia udziału w organizowanym po raz pierwszym w naszej szkole Dniu Tolerancji.

W ramach obchodów odbędą się:

• 16.11.2010 (wtorek) - godz. 10:35 Apel szkolny poświęcony tolerancji
  • 17.11.2010 (środa) - spotkanie dla uczniów szkoły podstawowej z osobą niewidomą - panem Józefem Lewandowskim: klasy I - III (4 lekcja), klasy IV – VI (5 lekcja)
  • konkurs plastyczny: „Jestem tolerancyjny”.

Organizatorki: p. A. Mietelska, p. I. Kwaca