Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Podsumowanie XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 13 stycznia 2013 r..

W tym roku wolontariuszki z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie zebrały – 2666,55 zł. i 20 centów. Połowa pieniędzy zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków, druga natomiast połowa - na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Wokół nas żyje coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z przewlekłymi chorobami; osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu - na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła.

Koordynatorem tej akcji w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie była 34 Drużyna Harcerska i Samorząd Uczniowski. Od początku działamy w obrębie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Domu Kultury we Włoszczowie.

Cztery wolontariuszki z gimnazjum w składzie: Angelika Czarnogórska, Milena Kowalczyk, Monika Kowalczyk, Ilona Perz kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie. Aby dobrze pełnić swoją funkcję w tym dniu, wcześniej uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Sztabu Wielkiej Orkiestry przy Domu Kultury we Włoszczowie oraz Policją. Zostały zapoznane z regulaminem wolontariusza i zasadami warunkującymi bezpieczne kwestowanie. Otrzymały też identyfikatory i puszki.

Od samego rana w niedzielę, tj 13 styczna 2013 r. trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy, kto ofiarował swój symboliczny „grosik”, otrzymał pamiątkowe serduszko.

Po skończeniu kwestowania, ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Po przeliczeniu ich zawartości okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały – 2666,55 zł. i 20 centów.

Puszki poszczególnych wolontariuszek zawierały:

- Moniki Kowalczyk – 1012,34 zł. i 20centów - najwyższą kwotę w powiecie włoszczowskim,

- Ilony Perz - 845,41 zł.,

- Angeliki Czarnogórskiej - 462,85 zł.,

- Mileny Kowalczyk - 345, 95 zł.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tę akcję.

Podczas finałowego wieczoru w Domu Kultury we Włoszczowie pięknie zaśpiewała nasza koleżanka z klasy piątej Kasia Szczepańska. Jej repertuar składał się z trzech piosenek: „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, „What a wonderful” L. Amstronga i „Pięknie żyć”.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełniły: p. Anna Resiak, p. Anna Mietelska, p. Dorota Sitkowska.

Wolontariuszki z Oleszna

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ