Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Szkoły bez Przemocy 2015

10 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy. Jest to święto wszystkich tych, którzy są przeciwni stosowaniu przemocy i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Tego dnia na znak sprzeciwu dla przemocy i agresji cała społeczność szkolna założyła koszulki w kolorze zielonym. Uczniowie najmłodszych klas pod okiem swoich wychowawczyń brali udział w grach i zabawach bez agresji. Ważnymi punktami dnia było ułożenie przez uczniów oraz nauczycieli na placu przed budynkiem szkoły „żywego serca przyjaźni” oraz podpisanie "Aktu sprzeciwu wobec agresji i przemocy w szkole". Ponadto gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu z policjantami: dzielnicowym asp. Marcinem Suchackim oraz mł. asp. Rafałem  Tomczykiem. Podczas tej nietypowej lekcji przedstawiciele władzy w sposób przystępny przestawili młodzieży skutki prawne stosowania przemocy.

Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w tym wyjątkowym dniu, żywiąc jednocześnie nadzieję, że podjęte w szkole działania profilaktyczne zaowocują wzorową postawą naszych uczniów - wolną od przemocy i agresji.

Pedagog szkolny ZPO Oleszno

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ