Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player
DO ZAKOŃCZENIA KONKURSU "ORTOGRAFICZNA CORRIDA 11" POZOSTAŁO
Nadal możesz przysyłać wszystkie dotychczas opublikowane testy

Ortograficzna corrida 11 - regulamin konkursu internetowego

Regulamin konkursu: "Ortograficzna corrida 11"

  1. Konkurs sprawdza nie tylko umiejętności ortograficzne, ale również sprawność korzystania z Internetu i posługiwania się pocztą elektroniczną.
  2. Do konkursu zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Olesznie, począwszy od czwartej klasy.
  3. Zadaniem uczestników jest poprawne uzupełnienie pięciu, publikowanych na naszej stronie internetowej, testów ortograficznych i przesłanie ich na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  4. Testy ortograficzne publikowane będą co tydzień (w środy po godz. 18:00) na szkolnej stronie internetowej w zakładce: KONKURSY SZKOLNE - pliki do pobrania w okresie od 24 kwietnia 2019 r. do 22 maja 2019 roku.
  5. Uczestnik konkursu powinien ściągnąć test (plik Word) na przykład na pulpit swojego komputera, nadać mu nazwę, którą jest nazwisko i imię uczestnika, wypełnić go (tam również trzeba podać swoje imię i nazwisko) oraz przesłać w formie załącznika na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w temacie wiadomości: Ortograficzna corrida 11. (jeśli uczestnik korzysta z programu pocztowego, może uruchomić wiadomość do wysłania, klikając na podany wyżej adres). W konkursie biorą udział tylko oryginalnie utworzone przez organizatora konkursu pliki word.txt - nie wolno ich kopiować do innych plików czy też zapisywać w innym formacie, pozbawiając ich w ten sposób wprowadzonych przez organizatora zabezpieczeń.
  6. Jeśli uczestnik konkursu nie ma na swoim komputerze oprogramowania Microsoft Office, a chce poprawnie otwierać i wypełniać dyktanda konkursowe, powinien zainstalować Open Office. Plik instalacyjny oraz krótka instrukcja użytkowania znajduje się na szkolnej stronie internetowej w zakładce: Konkursy szkolne - pliki do pobrania.
  7. Uczestnik powinien jak najszybciej, najlepiej w dniu opublikowania danego testu, odesłać go na podany wcześniej adres, gdyż liczyć się będzie nie tylko bezbłędność jego wypełnienia, ale również czas przesłania, zgodnie z zasadą: "Kto szybszy, ten lepszy". Ostateczny termin odesłania wszystkich wypełnionych testów upływa o godz. 24:00 w dniu 03 czerwca 2019 roku.
  8. Czas przesłania testu jest liczony od chwili jego opublikowania na stronie internetowej szkoły do chwili przesłania przez uczestnika konkursu wypełnionego testu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizator konkursu nie bierze odpowiedzialności za błędy w przesyłaniu wynikające z braku umiejętności obsługi poczty internetowej przez uczestników konkursu lub błędów na zewnętrznym serwerze pocztowym.
  9. Za każdy test można będzie uzyskać 50 punktów; za każdy błąd jest odliczany jeden punkt.
  10. Bieżące oraz końcowe wyniki konkursu uzyskane przez poszczególnych jego uczestników są publikowane na szkolnej stronie internetowej.
  11. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację informacji o uzyskanych wynikach.
  12. Zwycięzcą zostanie uczestnik, który:
    • uzyska największą ilość punktów za wypełnienie wszystkich pięciu konkursowych testów,
    • prześle je w formie załącznika (plik Word lub ) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • załącznikowi nada nazwę, którą musi być nazwisko i imię uczestnika,
    • w temacie wiadomości wpisze: Ortograficzna corrida 11,
    • uzyska lepszy, niż inni uczestnicy konkursu, którzy zdobędą taką samą jak on liczbę punktów, łączny czas wypełnienia i przesłania wszystkich pięciu konkursowych testów.
  13. Nie możemy tego sprawdzić, ale liczymy na uczciwość uczniów biorących udział w konkursie - mamy nadzieję, że będą to prace samodzielne, a nie wykonane przez ich rodziców lub starsze rodzeństwo. To jest konkurs wyłącznie dla uczniów.

Życzymy powodzenia: Łap byka za rogi - byle szybko !

Redakcja

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ