KLASA CZWARTA "B"

Wycieczka do Warszawy

W dniu 12 czerwca 2018 r. o godzinie 6:30 klasy trzecie wraz ze swoimi wychowawczyniami, p. Zdzisława Kowalczyk i p. Barbarą Mulewicz wyruszyły autokarem na wycieczkę szkolną do Warszawy. Na miejsce dotarliśmy o 9:30, gdzie czekała na nas pani przewodnik.

Pierwszym obiektem naszego zwiedzania było lotnisko im. Fryderyka Chopina. Dowiedzieliśmy się tam, jak wyglądają odprawy pasażerów, a z tarasu widokowego zobaczyliśmy start oraz lądowanie samolotu. Następnie udaliśmy się w kierunku Łazienek Królewskich. Po drodze obejrzeliśmy budynek Belwederu, samochód Józefa Piłsudskiego oraz pomnik Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza. Następnie oglądaliśmy Pałac Łazienkowski na Wodzie, obok którego, w parku spotkaliśmy pięknego, kolorowego pawia. Obejrzeliśmy także Amfiteatr, największą letnią scenę w Łazienkach, gdzie organizowane są koncerty w plenerze. Po zjedzeniu smacznych lodów udaliśmy się w kierunku stadionu Legii Warszawa, gdzie zwiedziliśmy salę konferencyjną, szatnie piłkarzy oraz mogliśmy usiąść na ławce rezerwowych i trybunach. Była to bardzo ciekawa atrakcja.

W dalszej części naszego zwiedzania udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, pomnik Syrenki Warszawskiej i Barbakan.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był ciekawy seans w Planetarium. Niestety, był to ostatni punkt naszego zwiedzania. Serdecznie podziękowaliśmy pani przewodniczce i pełni wrażeń udaliśmy się do autokaru, którym wyruszyliśmy w drogę do naszych domów.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do McDonalda na smaczne przekąski.

Wycieczka była bardzo ciekawa. Wszystkim bardzo się podobało.

Adam Lichosik, klasa IIIb

   

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ