Get Adobe Flash player

Wizyta szóstoklasistów w Warsztatach Terapii Zajęciowej

W dniu 21 marca br. uczniowie klasy VI a Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie odwiedzili podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowie.

Serdeczna atmosfera panowała już od pierwszych chwil spotkania. Kiedy szóstoklasiści przekroczyli progi ośrodka, na ich powitanie wyszli uśmiechnięci uczestnicy warsztatów wraz ze swoimi terapeutami. Specjalnie na tę okoliczność uczniowie pod kierunkiem p. Brygidy Jasnos i p. Bogusławy Tkaczyk-Omasta przygotowali przedstawienie pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Młodzi aktorzy mieli ogromną tremę przed występem, ale na szczęście szybko ją opanowali i z powodzeniem zaprezentowali swoje umiejętności. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy złożyli sobie życzenia świąteczne i wymienili się upominkami.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez gospodarzy.

Szóstoklasiści szybko zaprzyjaźnili się z podopiecznymi ośrodka i w ich towarzystwie zwiedzali pracownie. Wszyscy uczniowie byli oczarowani pięknymi pracami rękodzielniczymi, wykonanymi samodzielnie przez uczestników warsztatów.

W miłym towarzystwie czas upłynął bardzo szybko i nadszedł czas pożegnania. Na długo pozostanie w naszej pamięci życzliwość i otwartość, z jaką przyjęli nas uczestnicy warsztatów. Kierownik ośrodka - pan Tomasz Bugajny obiecał, że wraz ze swymi podopiecznymi na pewno odwiedzi nasza szkołę w Olesznie. Będziemy czekać z niecierpliwością na ponowne spotkanie. Dziękujemy Radnej Gminy Krasocin - pani Lucynie Ziętara za sfinansowanie kosztów wyjazdu.

Redakcja pisemka” SoS”

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ