KLASA ÓSMA "A"

Witaj na naszej stronie

Wycieczka klas szóstych

Dnia 19 marca 2019 roku klasy VIa i VIb pod opieką wychowawczyń: pani Aldony Kowalczyk i pani Małgorzaty Stolarczyk wybrały się na wycieczkę do Oblęgorka i Kielc.

O godzinie 8.00 odbyła się zbiórka przed szkołą, a kwadrans później wyruszyliśmy w drogę autokarem.

Pierwszym punktem wycieczki był Oblęgorek, a dokładniej mówiąc zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza – jednego z najsławniejszych polskich powieściopisarzy. Pani przewodnik oprowadziła nas po wszystkich pomieszczeniach, opowiadając nam o pisarzu. W każdym z pokoi można było podziwiać piękne obrazy, meble i pamiątki, które Henryk Sienkiewicz przywiózł ze swoich podróży oraz dary ofiarowane mu w podzięce za jego twórczość. Na koniec obejrzeliśmy ciekawą prezentację i fotografie z pobytu pisarza w Afryce oraz wysłuchaliśmy prelekcji na ten temat. Dowiedzieliśmy się także, w jakim stopniu wyprawa na Czarny Ląd przyczyniła się do powstania powieści „W pustyni i w puszczy”.

Naszym kolejnym celem wycieczki był Park Trampolin w Kielcach. Pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa, rozpoczęliśmy wspaniałą zabawę. Podczas hasania po trampolinach nikt się nie nudził, a nawet nauczyliśmy się robić różne akrobacje. Po upływie godziny, niestety, musieliśmy to miejsce opuścić.

Następnie udaliśmy się do kina „Helios” w Galerii „Echo” na seans filmowy. Film ten opowiada o nastolatku Calvinie, który pewnego dnia poznaje chorą na raka Skye. Nastolatka przygotowuje listę zadań, które chce zrealizować przed śmiercią. Dziewczyna prosi chłopaka o pomoc w ich wykonaniu. W końcu wszystkie zaplanowane działania zostają zrealizowane. Niedługo po tym Skye umiera, a Calvin uświadamia sobie, jakie wspaniałe chwile z nią spędził. Ten film o przyjaźni oraz problemach nastolatków na pewno wzruszył niejednego z nas. Nauczył nas także, że życie ma się tylko jedno i trzeba z niego mądrze korzystać i podążać za swoimi marzeniami.

Po obejrzeniu filmu mieliśmy trochę czasu na zakupy w galerii.

Około godziny 17.30 wyjechaliśmy z Kielc i godzinę później byliśmy w Olesznie. To była bardzo udana wycieczka i na długo ją zapamiętamy. Po tym dniu pełnym wrażeń nikt nie mógł mówić o nudzie czy rozczarowaniu, bo przecież w Oblęgorku dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Henryku Sienkiewiczu, w parku trampolin wszyscy się świetnie bawili, a na koniec wzruszyliśmy się, oglądając film. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki

Izabela Lichosik, kl. VIb

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ