Get Adobe Flash player

Moje dziecko jest bezpieczne

MOJE DZIECKO JEST BEZPIECZNE

NASZE REGULAMINY

Regulamin dla uczniów dojeżdżających

Regulamin dyżurów nauczycielskich

Regulamin wycieczek

Regulamin sali gimnastycznej

Regulamin świetlicy szkolnej

Bezpieczeństwo dziecka w drodze do szkoły/domu można zwiększyć poprzez:


  1. Wybór najbezpieczniejszej trasy, ze zwróceniem uwagi na natężenie ruchu osób i pojazdów, miejsca szczególnie niebezpieczne, jak przejścia przez jezdnie, tory kolejowe, kładki, wykopy, oświetlenie ulic.
  2. Przypomnienie dziecku, że nie można zbaczać ze wspólnie ustalonej trasy.
  3. Wymaganie od dziecka, by wychodząc z domu, zawsze informowało dokąd idzie, z kim i kiedy wróci.
  4. Wpajanie odpowiedniej wiedzy i nawyków z zakresu ruchu drogowego. Należy przy tym pamiętać, że ucząc przepisów ruchu drogowego, sami musimy zgodnie z nimi postępować.
  5. Nie dawanie dziecku do szkoły większych kwot pieniędzy, co uchroni go przed możliwością stania się ofiarą kradzieży. Należy też uczulić dziecko , aby pamiętało o kradzieżach w szatniach . Musi wiedzieć, że nie powinno się zostawiać w kieszeni kurtki pieniędzy , kluczy od mieszkania. O utracie kluczy dziecko powinno natychmiast powiadomić rodziców (złodziej może być już w drodze do Waszego domu
  6. Natychmiastowe reagowanie i zawiadomienie Policji oraz dyrekcji szkoły , gdy dziecko zacznie być prześladowane przez starszych kolegów, którzy wymuszają pieniądze lub jakieś rzeczy strasząc, grożąc pobiciem, lub w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo.
  7. Zwrócenie uwagi dzieciom na zagrożenia ze strony obcych. Dziecko nie powinno przyjmować od OBCYCH słodyczy, napojów oraz prezentów, nie może mówić OBCYM o tym, gdzie mieszka, pod żadnym pozorem nie powinno iść z osobą nieznajomą w jakiekolwiek miejsce przez nią wskazane, wsiadać do samochodu OBCEGO lub też wpuszczać go do domu, nie powinno zatrzymywać się przy osobie OBCEJ , jeśli w pobliżu nie ma ludzi, jeśli OBCY będzie próbował je zatrzymać, powinno biec w kierunku, gdzie są ludzie (do sklepu, na pocztę, itp.), jeśli będzie taka potrzeba - nie wstydzić się wołać o pomoc.
  8. Budowanie zaufania dziecka do Policji, by w razie zagrożenia bez obaw mogło się zwrócić do policjanta z prośbą o pomoc.
  9. Nauczenie dziecka, w jaki sposób powinno unikać pogryzienia przez bezpańskie psy. Nauczmy je, że nie wolno dotykać i głaskać psów bezpańskich lub obcych bez zgody właściciela, że nie powinno zbliżać się do suki ze szczeniętami, przeszkadzać psu w jedzeniu, że nie należy zabierać przedmiotów pilnowanych przez psa, że nie można drażnić zwierząt, bić i rzucać w nie kamieniami.

NASZ PORADNIK

Dowóz uczniów do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

 

DZIECKO NA DRODZE

 

 

CIEKAWE LINKI

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Droga i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dla wszystkich

Wychowanie komunikacyjne

Klub pancernika

W SZKOLE BEZPIECZNIEJ

 

ŚCIĄGNIJ

Znaki i sytuacje drogowe - program

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ