Tradycyjnie w maju w naszej szkole zostały zorganizowane dni profilaktyki. Tegoroczne VII Szkolne Dni Profilaktyki przebiegły pod hasłem ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W dniach 09.05.14 r. – 31.05.14 r. uczniowie gimnazjum wzięli udział w licznych przedsięwzięciach z zakresu profilaktyki uzależnień.
Jednym z nich było spotkanie uczniów klasy I i III z przedstawicielami prawa: p. Bogumiłą Saladrą – kuratorką sądową oraz asp. Marcinem Suchackim – dzielnicowym Oleszna. Podczas wizyty funkcjonariuszy uczniowie zostali zapoznani z prawnymi konsekwencjami ryzykownych zachowań podejmowanych najczęściej przez młodzież gimnazjalną. Młodzi ludzie usłyszeli z ust profesjonalistów o tym, jakie skutki dla nich oraz ich rodziców mogą mieć wagary małoletniego, sięganie po używki, dopuszczanie się kradzieży czy rozbojów, a także jazda bez uprawnień pojazdami mechanicznymi. Spotkanie z przedstawicielami prawa zostało bardzo pozytywnie odebrane przez słuchaczy. Z pewnością zaprocentuje to w przyszłości bardziej odpowiedzialnymi decyzjami młodzieży naszej szkoły.
Kolejnym działaniem zorganizowanym w ramach akcji były projekcje filmów profilaktycznych zorganizowane podczas zajęć świetlicowych oraz lekcji wychowania do życia w rodzinie. Młodzież obejrzała film: „Dziękuję, nie biorę”, „Dziękuję, nie piję” oraz „Żyję bez ryzyka AIDS”. Po każdym seansie odbyła się dyskusja na temat treści filmu oraz płynącego z niej przesłania.
Ponadto uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych zostali zapoznani z założeniami tegorocznej kampanii. Na uwagę zasługuje fakt, że licznie przystąpili do konkursów przygotowanych przez jej organizatorów. Ponadto młodzież uczęszczająca do klasy II gimnazjum wzięła udział w badaniu ankietowym: „Młodzi, a substancje psychoaktywne”, skierowanym do tej grupy wiekowej z terenu całej Gminy Krasocin.
Ostatnim wydarzeniem profilaktycznym był szkolny Dzień Sportu, który również przebiegał pod hasłem: „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W trakcie licznie zorganizowanych rozgrywek sportowych w myśl hasła: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, uczniowie zademonstrowali swój sprzeciw wobec sięgania po środki uzależniające.