Get Adobe Flash player

„Hänsel und Gretel”

Dnia 1 marca br. w Kieleckim Centrum Kultury i Rozrywki odbył się I Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim, którego organizatorami byli VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach i Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach. W imprezie wzięło udział 14 grup teatralnych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego. Przedstawiano m.in. „Małego Księcia”, „Śnieżkę”, „Króla Lwa”, różne wersje „Czerwonego Kapturka” i inne.

Nasz zespół przygotował bajkę braci Grimm „Hänsel und Gretel”czyli „Jaś i Małgosia”. Oto osoby występujące: Jaś – Ania Przepióra Małgosia – Kasia Stolarczyk Baba Jaga – Monika Błażejewicz Mama – Edyta Wdowiak Tata – Bartek Bomba Narrator – Natalia Grabiec Chórek – Justyna Bratek, Ewa Łączek, Paulina Kapelusz, Marcelina Olczyk

Przygotowania do przedstawienia odbywały się pod kierunkiem pani Małgorzaty Stolarczyk, pani Teresy Szczepańskiej oraz pani Małgorzaty Szwarc. Przygotowanie dekoracji nadzorował pan Andrzej Kowalczyk.

Uważamy, że nasz występ był bardzo udany, wszyscy świetnie wcieliliśmy się w role. Publiczność podziękowała nam gromkimi brawami. Po zejściu ze sceny udaliśmy się na widownię, aby podziwiać występy naszych rówieśników. Od godziny 1300 do 1400 trwała przerwa, w trakcie której zjedliśmy pyszny obiad. Potem obejrzeliśmy przedstawienia naszych starszych kolegów i koleżanek ze szkół ponadgimnazjalnych.

O godzinie 1800 udaliśmy się do Teatru im. S.Żeromskiego na ogłoszenie wyników. Chwila oczekiwania i wreszcie werdykt. Zajęliśmy III miejsce. Komisja oceniająca przedstawienia na czele z panią Dyrektor Instytutu Goethego z Krakowa Moniką Rauen uznała, że szkoły prezentowały wysoki poziom. Bardzo pozytywne wrażenie na komisji wywarła rola Gretel i o tym wspomniano przy podsumowaniu konkursu.

Gośćmi honorowymi Przeglądu byli m.in. Kurator Oświaty Ryszard Kasperek oraz wykładowcy języka niemieckiego z Akademii Świętokrzyskiej. Pani Konsul Generalny Niemiec wystosowała do uczniów list z ubolewaniem, że nie mogła przybyć na imprezę ze względu na trudne warunki atmosferyczne, a pogoda była rzeczywiście okropna – padał śnieg i wiało.

Jako nagrodę otrzymaliśmy skaner, aparat fotograficzny, słownik polsko-niemiecki /niemiecko-polski oraz bilety dla całej grupy na wybraną sztukę w Teatrze im. S. Żeromskiego. To nie był jeszcze koniec wrażeń. Po rozdaniu nagród obejrzeliśmy „Antygonę w Nowym Jorku” – oczywiście w języku niemieckim. Uważamy, że było warto wziąć udział w takiej imprezie, bawiliśmy się nieźle i przy okazji podszlifowaliśmy nasz niemiecki. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Natalia Grabiec, Marcelina Olczyk, Edyta Wdowiak z kl. I GIM.

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ