Get Adobe Flash player

Wieczór Kolęd

12 stycznia 2023 roku odbyło się w naszej szkole niezwykłe wydarzenie. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie zaprosili dyrekcję, nauczycieli, rodziców, dziadków oraz społeczność lokalną na Wieczór Kolęd. W urokliwym, świątecznym klimacie i czasie (godzina 17:00) udało się przywołać i zatrzymać atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Zgromadzona licznie publiczność miała okazję wysłuchać kilkunastu kolęd i pastorałek wykonaniu uczniów z klas I-VIII, przeplatanych występem klasy I b oraz informacjami na temat pochodzenia i tradycji śpiewania tych pieśni na przestrzeni kilku ostatnich stuleci, które przygotowały pomysłodawczynie i prowadzące imprezę: p. Teresa Siwek i p. Jolanta Lichosik. O stronę muzyczną przedsięwzięcia zadbała p. Brygida Jasnos dobierając bardzo różnorodny repertuar.

Były więc nastrojowe i lityczne, tradycyjne polskie kolędy w wykonaniu starszych uczniów szkoły podstawowej oraz skoczne, wesołe pastorałki, do których można było tańczyć, jak to zrobiły dzieci z klas I-II przygotowane pod kierunkiem p. Iwony Kwacy oraz p. Barbary Mulewicz. Z kolei p. Małgorzata Skoczek, wychowawczyni klasy III, przygotowała swoich uczniów do śpiewu i gry na instrumentach, co bardzo urozmaiciło i wzbogaciło występ dzieci.
Ogólnie uroczystość okazała się bardzo klimatyczna i nastrojowa. Publiczność przyłączyła się do śpiewania pieśni, a o to chodziło organizatorom. Aby podtrzymywać piękną tradycję wspólnego kolędowania, które jest elementem naszej duszy narodowej. Kolęda bowiem przemawia do wszystkich, łączy pokolenia i pozwala dłużej ogrzać się w blasku świątecznego spokoju.

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ