Get Adobe Flash player

Ślubowanie 2022/2023

„Ślubuję być dobrym uczniem,
Dbać o honor mojej szkoły i klasy.
Będę uczył się dobrze,
Służył pomocą słabszym,
Słuchał nauczycieli i przełożonych.
Postawą swoją będę sprawiał radość
Wychowawcom i rodzicom,
By wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.”

26 października 2022r. w pięknie udekorowanej sali zabrzmiały doniosłe słowa ślubowania pierwszoklasistów. Był to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich a także dla wychowawców klas. W tym roku przeżywały to wraz z dziećmi wychowawczynie: pani Barbara Mulewicz i pani Teresa Siwek. Nie zabrakło także licznie zaproszonych gości: pana Łukasza Karpińskiego - Wicestarosty Włoszczowskiego , pana Sławomira Krzysztofika - Wizytatora Kuratorium w Kielcach, księdza proboszcza Jacka Szymańskiego, pani Ireny Kuśmierczyk - Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Krasocinie, radnych gminy Krasocin w osobach: Antoniego Dreja i Marka Wójcika, pani sołtys Małgorzaty Skwarek oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Olesznie w osobie pani przewodniczącej Wiesławy Szlachta i pań Marii Stolarczyk i Grażyny Wójcik, Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego naszej szkoły.

Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Odświętną atmosferę wydarzenia podkreśliła dekoracja nawiązująca do barw narodowych i przedstawiająca wesołe postaci dzieci w biretach. Ponieważ do grona naszych uczniów przyjmowaliśmy także dziewczynkę pochodzącą z Ukrainy, nie zabrakło też flagi ukraińskiej.
Po powitaniu wszystkich przybyłych na tę ważną uroczystość gości uczniowie klas pierwszych zaprezentowali program artystyczny, bogaty zarówno w treści dotyczące spostrzeżeń bycia uczniem jak i w treści patriotyczne. Pierwszaki pięknym śpiewem piosenek i recytacją wierszy wzbudzały bardzo duży aplauz wśród publiczności, za co nagradzani byli gromkimi brawami. Uczniowie zatańczyli także cudowną polkę do melodii „Polki Dziadka Lata z Radiem” . Część artystyczną poprowadzili uczniowie klasy III: Hania Siwek i Jaś Bomba. Przy nagłośnieniu pomocą służyła pani Brygida Jasnos i uczniowie Klasy VIIIb Maks Kwaca i Przemek Kowalczyk. Występ bardzo się podobał.
Następnie pani Patrycja Kowalczyk i pani Greta Skiba w imieniu rodziców uczniów klas pierwszych wystąpiły z prośbą o pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie.
To był doniosły moment. Ofiarowaną naszej szkole szablą pasowania dokonał pan dyrektor Rafał Pacanowski, a pani wicedyrektor Mariola Kamińska wręczyła pamiątkowe dyplomy. Tym samym pierwszoklasiści zostali symbolicznie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie.
Po akcie pasowania uczniów zaproszeni goście, m.in. pan Wicestarosta, pani Kierownik, pan Wizytator i oczywiście pan Dyrektor w swoich wystąpieniach składali serdeczne życzenia pierwszoklasistom, życząc wielu sukcesów i radości w zdobywaniu wiedzy. Oprócz życzeń było mnóstwo prezentów i słodkości zarówno od rodziców, społeczności szkolnej jak i od przybyłych gości.
Na zakończenie uroczystości pani Sylwia Wójcik podziękowała wychowawczyniom za trud i zaangażowanie w przygotowanie dzieci do tej pięknej uroczystości. Pierwszaki również wyraziły swoją wdzięczność przybyłym gościom wręczając kwiaty i słodkości. Fotorelację z uroczystości wykonały panie: Aldona Kowalczyk i Eliza Mogielska. Wspaniała uroczystość zakończyła się wyśmienitym tortem przygotowanym przez rodziców i słodkim poczęstunkiem.
Uroczystość ta na długo zostanie w pamięci wszystkich, ale szczególnie najważniejszych, bohaterów tego dnia, uczniów klas I.

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ