Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Rozpoczynamy kolejną edycję akcji zbierania nakrętek

Przypominamy. W naszej szkole trwa akcja zbierania nakrętek.

Nakrętki zbiera się na wózki inwalidzkie, protezy, sprzęt rehabilitacyjny i na wiele innych celów.

Zasada jest prosta: kilogram plastikowych nakrętek z butelek i opakowań po wodach, płynach, szamponach, kawie, herbacie itd. , które są oznaczone (najczęściej w trójkącie) dużymi literami: PP, PE, LDPE, HDPE), przekazanych do recyklingu to średnio około 70 groszy. Koszt wózka to 4-6 tys. zł, czyli wartość około sześciu ton surowca. Obojętnie jaki kształt i kolor, obojętnie jaki producent. Liczy się ilość – im więcej nakrętek, tym oczywiście lepiej.

Zbiórki nakrętek nie tylko pomagają dofinansować sprzęty dla dzieci i dorosłych, które są potrzebne do ich funkcjonowania w społeczeństwie. Dodatkowo korzysta na tym środowisko! Nakrętki są powtórnie przetwarzane, a nie trafiają na wysypiska śmieci, nie przyczyniają się do degradacji naszego naturalnego środowiska.

Biorąc udział w akcji pomagamy również sobie - zyskamy sporą ilość punktów z zachowania*, możemy również wygrać wartościowe nagrody w loterii fantowej** zorganizowanej dla najaktywniejszych zbieraczy nakrętek. Pamiętajmy również, że dawanie innym nie tylko im sprawia radość, bo "dawanie samo w sobie jest doskonałą radością".

W ubiegłym roku szkolnym udało nam się zebrać  1300 kg nakrętek (ponad 55 tysięcy sztuk), a od początku naszej akcji przekazaliśmy na potrzeby chorych dzieci aż cztery tony siedemset kilogramów czyli prawie dwa miliony nakrętek. 

Liczymy na to, że w tym roku szkolnym do akcji zbierania zakrętek przystąpi jeszcze więcej osób niż w roku ubiegłym. Mamy nadzieję,że uda nam się zebrać ich jeszcze więcej i w ten sposób pomożemy naszym niepełnosprawnym rówieśnikom.

Do wspólnego zbierania zaprośmy naszych rodziców, rodzeństwo, sąsiadów i wszystkich tych, którzy chcą pomagać innym.

Koordynatorem akcji jest pan Edward Karpiński.

NIE WRZUCAJCIE NAKRĘTEK DO ŚMIETNIKA, PRZYNIEŚCIE JE DO SZKOŁY.

Uwaga:

Wszystkie zbierane rzeczy muszą być pozbawione metalowych elementów, tekturek uszczelniających, głównie w nakrętkach kawy i herbaty.
Nie można wrzucać metalowych zakrętek, kapsli oraz zakrętek ze spryskiwaczy, np. do mycia szyb, które zawierają metalowe sprężynki - należy je zdemontować.

 

Zobaczcie, ile już uzbieraliśmy.

* za każde 50 nakrętek uczeń otrzymuje 1 punkt.

** za każde 500 nakrętek uczeń otrzymuje kupon, który bierze udział w loterii.

Bookmark and Share

Okruszek


KLIKAJ I POMAGAJ

Pomagamy - nakrętki

Włącz się do akcji - punkt zbiórki nakrętek znajduje się w naszej szkole

Twoje kliknięcie to obiad dla głodnego dziecka

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ