Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Aplikacja "Polskie Państwo Podziemne"

W dniu 14 lutego br. w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie odbyła się premiera aplikacji „Polskie Państwo Podziemne”, stworzonej przez Oddział IPN w Szczecinie. Prezentacja miała miejsce w dniu 78. rocznicy powstania Armii Krajowej. Zachęcamy do korzystania z nowej aplikacji!

Aplikacja jest wirtualną wersją wydanej wcześniej edukacyjnej gry planszowej, która wykorzystując powszechność nowych technologii, ma dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Szczególnie pomocna będzie dla dzieci i młodzieży, chcących w ciekawy sposób pogłębiać swoją wiedzę o losach polskiej państwowości podczas II wojny światowej. Może być przydatna również nauczycielom w realizacji podstawy programowej.

Zamysłem autorów było ukazanie fenomenu Polskiego Państwa Podziemnego przez przedstawienie struktury i skali działalności tej organizacji. Celem było również przybliżenie sylwetek takich bohaterów jak Witold Pilecki, August Emil Fieldorf czy Aleksander Kamiński. Wartość edukacyjną stanowi również prezentacja mniej znanych postaci zaangażowanych w działalność konspiracyjną oraz symboli charakterystycznych dla tego okresu.

Aplikacja jest dostępna do pobrania pod adresem: https://szczecin.ipn.gov.pl/ 

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ