Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia cały świat obchodzi uroczyście święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmi: „Przywróć naszą ziemię”. Celem świętowania jest promocja proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.  W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy – mali i duzi, dzieci i dorośli – choć przez chwilę pomyśleć o naszej planecie - Ziemi i o całej przyrodzie. Święto Ziemi ma wieloletnią tradycję. Po raz pierwszy obchodzono je 22 kwietnia 1970 r. w Stanach Zjednoczonych. Z czasem idea świętowania tego dnia przyjęła się na całym świecie. W Polsce po raz pierwszy obchodzono uroczyście Dzień Ziemi 22 kwietnia 1990 r. w Warszawie. W naszej szkole pod kierunkiem p. Marioli Kamińskiej, p. Aldony Kowalczyk i  p. Andrzeja Kowalczyka  odbyły się konkursy o tytuł „ Szkolnego Ekologa” oraz konkurs plastyczny .

Celem konkursów było kształtowanie proekologicznej motywacji uczniów; uświadomienie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego oraz poznanie naturalnych i sztucznych elementów środowiska przyrodniczego i ich wzajemnych powiązań.

Tytuł „Szkolnego Ekologa” w kategorii klas IV- VI zdobyła Patrycja Kowalczyk z klasy VIa, natomiast w kategorii VII – VIII - Dominik Kowalczyk  z klasy VIIIa .  W konkursie plastycznym : I miejsce – Patrycja Kowalczyk kl.VIa, Julia Przepióra kl. VIa
II miejsce – Karolina Picheta kl. VIa, Sebastian Zagrodzki kl. VIa
III miejsce -  Szymon Kościołek kl. VIa

Uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Zdzisławy Kowalczyk wykonali gazetkę tematyczną - co można zrobić, aby zadbać o naszą planetę oraz ułożyli rymowanki związane z tegorocznym hasłem Dnia Ziemi. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody.

Wystarczą małe zachowania proekologiczne, ale wykonywane codziennie przez miliony ludzi na całym świecie mogą ocalić naszą planetę.

Organizatorzy