Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

W dzisiejszych czasach Internet dla mnie i dla moich kolegów to „chleb powszedni”. Nie wyobrażamy sobie życia bez tego wynalazku techniki. Wiele spraw udaje nam się załatwiać przy użyciu komputera, nie wspominając już o skarbnicy wiedzy jaką jest „sieć”. Jednak czy wszyscy młodzi ludzie zdają sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie ze sobą ta nowoczesna technologia ?

Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce obchodzony jest od 2004 roku. Nasza szkołą również włączyła się w obchody tego dnia. Dla Tych, którzy jeszcze sami nie potrafią się bronić przed siecią, nasi nauczyciele podjęli szereg działań zapobiegawczych.

A oto kilka inicjatyw podjętych w naszej szkole na rzecz bezpieczeństwa w sieci:

• Wspólnie z p. J. Lichosik przygotowaliśmy gazetkę poświęconą zasadom bezpiecznego surfowania.
  • Uczestniczyliśmy w lekcjach bibliotecznych, podczas których prowadziliśmy dyskusje po obejrzeniu prezentacji multimedialnej pt. „Telewizja, komputer, Internet a rozwój psychiczny dziecka”.
  • Na zajęciach informatycznych oglądaliśmy program „3..2..1..Internet”i zastanawialiśmy się nad wyborami bohaterów.
  • Uczestniczyliśmy w zajęciach z panią pedagog na temat cyberprzemocy.

Jolanta Rogala