Bierzemy udział w kampanii: Zachowaj trzeźwy umysł

Jak co roku nasza szkoła włącza się w Ogólnopolską Kampanie Profilaktyczną: „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursach organizowanych w ramach akcji. W tegorocznej kampanii odbywa się 5 konkursów indywidualnych oraz 2 zespołowe:

Konkursy indywidualne:

• konkurs plastyczny: „Życzę sobie" (dla uczniów szkół podstawowych), „Życzę Tobie" (dla gimnazjalistów),
  • konkurs ulotkowy: „Dwa kółka" (dla uczniów szkoły podstawowej) oraz „Na dwóch kółkach”(dla uczniów gimnazjum),
  • konkurs stypendialny dla gimnazjalistów. UWAGA!!! - do wygrania 5 stypendiów po 1500 zł.

Konkursy grupowe:

• konkurs filmowy pod hasłem: „Pozytywnie nakręceni",
  • konkurs dla zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej: „Zachowaj Trzeźwy Umysł w naszej gazetce".

Ponadto w ramach kampanii w naszej szkole podjęte zostaną następujące działania:

• Apel szkolny: „Alkohol - droga do nikąd”,
  • Dzień Sportu pod hasłem: Zachowaj Trzeźwy Umysł,
  • Pedagogizacja rodziców na temat: Nowoczesne technologie – Internet, komórki, korzyści i pułapki.
  • Zajęcia profilaktyczne z pedagogiem szkolnym.

Regulaminy konkursów oraz dodatkowe informacje na temat kampanii znajdują się na stronie internetowej: www.trzezwyumysl.pl

Gorącą zachęcam do aktywnego włączenia się w działania podejmowane w ramach kampanii.

pedagog - Anna Mietelska