Lekcja bezpieczeństwa

Obejrzyj relację TVP KielceW czwartek 16 stycznia w naszej szkole gościli policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Ferie 2020”.

Policjanci przeprowadzili bardzo ciekawą i nietypową lekcję bezpieczeństwa, w czasie której najmłodsi uczniowie poznali zasady, których powinni przestrzegać podczas zimowego wypoczynku. Dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać w czasie zimy, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom o korzyściach noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe oraz o obowiązku korzystania z fotelika podczas jazdy samochodem.

Podkomisarz Mariusz Bednarski bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o swojej pracy, sposobie wydawania poleceń i sygnałów do kierowania ruchem na skrzyżowaniu, a na koniec wraz z dziećmi oraz sierż. szt. Moniką Jałocha popisowo wykonał niezwykły policyjny taniec, czyli… kierowanie ruchem na skrzyżowaniu!

Po krótkiej przerwie dzieci wyszły przed budynek szkolny, gdzie policjanci w formie praktycznej przypomnieli zasady poruszania się po drodze oraz zachowania się podczas
przechodzenia przez jezdnię. Droga do szkoły nie zawsze jest bezpieczna, dlatego warto znać podstawowe zasady ruchu.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości, czynnie uczestniczyły w spotkaniu, brały udział w zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki, a także zamieniały się w małych aktorów i odgrywały scenki. Była nauka, ale była też wspaniała zabawa.

Podczas całego wydarzenia towarzyszyli nam dodatkowi goście – reporterka i operator TVP Kielce, którzy rejestrowali spotkanie, a także zadawali pytania, nie tylko tym większym, ale i mniejszym. Nasi uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwe gwiazdy i udzielić wywiadu przed kamerą. 

Naszym małym gwiazdkom gratulujemy odwagi, a wszystkim przypominamy, by w ten wesoły czas ferii zimowych nie zapominać o bezpieczeństwie!

Obejrzyj relację TVP Kielce

Małgorzata Skoczek

Bookmark and Share