Obejrzeliśmy spektakl profilaktyczny

W dniu 07 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Nad przepaścią” w wykonaniu aktorów teatru krakowskiego „Inspiracja”.

Bohaterami przedstawienia są dwaj przyjaciele, których łączy wspólna pasja – wspinaczka. Hobby to wymaga lojalności wobec partnera, zaufania do drugiej osoby i odpowiedzialności. Te wartości zostają wystawione na próbę przez jednego z przyjaciół, który eksperymentuje z używkami.

Spektakl poruszał problematykę używek w życiu młodych ludzi i zwracał uwagę na umiejętność dokonywania właściwych wyborów. Celem przedstawienia było także uświadomienie widzom, jak ważne jest stawianie sobie życiowych celów i nabierania umiejętności dążenia do nich. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl.

Po spektaklu przeprowadzona została krótka prelekcja na temat uzależnień.