Obejrzeliśmy spektakl profilaktyczny pt. „Wspomnienia narkomanki”

25-go lutego bieżącego roku uczniowie klas VI szkoły podstawowej  i I-III gimnazjum  obejrzeli  w Domu Kultury we Włoszczowie spektakl pt. ,,Wspomnienia narkomanki''. To przedstawienie zostało zaprezentowane przez aktorów Agencji Artystycznej ,,Joanna''.

Sztuka  poruszyła  problem uzależnienia młodych ludzi od narkotyków i dopalaczy. Jej bohaterami byli Basia i Narrator.

Przedstawienie  pt. ,,Wspomnienia narkomanki'' ukazało nam historię Baśki - młodej dziewczyny - która w wieku 14-stu  lat w sposób zupełnie przypadkowy sięgnęła po  narkotyki. Bohaterka  ponad 4 lata zmarnowała na walkę z nimi.

Warto było obejrzeć ten spektakl, ponieważ pozwolił on zrozumieć, jak zgubne  jest  zażywanie  narkotyków i dopalaczy. Jako widzowie  ucieszyliśmy się, że Basi udało się wyjść z uzależnienia dzięki wsparciu rodziny, terapeutów, a przede wszystkim dzięki  jej silnej woli. Niestety, przyjaciel Basi - Filip oraz Ryszard Riedel - wokalista zespołu ,,Dżem'' nie mieli tyle szczęścia -  narkotyki ich zabiły.

Sztuka ta jest ważnym ostrzeżeniem dla młodych ludzi przed tym, aby nie sięgać nawet raz po narkotyk, bo to najprostsza droga do nałogu.

Z całą pewnością warto było obejrzeć ,,Wspomnienia narkomanki''.

Uczniowie klasy VI a