Wielkanocne stroiki

W dniu 27 marca klasa III a wspólnie z wychowawczynią p. Teresą Siwek przygotowała wielkanocne stroiki. Mają one przypominać o tym wyjątkowym dla nas czasie. Skupiamy się wtedy nad tajemnicą zmartwychwstania. A przede wszystkim Wielkanoc niesie ze sobą wielką radość, widoczną także w przygotowanych przez uczniów świątecznych dekoracjach.

Wesoły nastrój Wielkiej Nocy podkreślić mają różnorodne kompozycje ozdób wzbogacone wielkanocnymi symbolami, takimi jak: baranek, jajko, wiosenne kwiaty, gałązki z pąkami i baziami.

W przygotowanych dekoracjach dzieci wykorzystały barwy związane z tymi świętami. Biel symbolizuje światło, radość i czystość, zieleń zaś to barwa nadziei i odradzającego się życia.

Uczniowie kl. III a życzą Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom oraz całej społeczności szkolnej zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Wesołego Alleluja!!!

Klasa III a z wychowawczynią