Święto Niepodległości

Dnia 11.11.2007 r. obchodzimy w naszym kraju Święto Niepodległości. Z tej okazji dnia 09.11.2007 r. odbyła się akademia, którą pod kierunkiem pani Jolanty Lichosik przygotowała klasa IV szkoły podstawowej. Uczniowie recytowali wiersze dotyczące 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W czasie uroczystości chórek szkolny pięknie śpiewał żołnierskie pieśni i piosenki towarzyszące wojsku podczas ich bojowego szlaku. Większość z nas znała je dobrze i nuciła je razem z chórem.

Na koniec nasi młodzi muzycy Konrad Picheta (na saksofonie) i Michał Szczepański (na klarnecie) zagrali melodię piosenki żołnierskiej „ Przybyli ułani…”. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami, z czego można wywnioskować, że ich gra podobała się widowni. Wcale się nie dziwię, występ był znakomity :). Aż trudno uwierzyć, że Michał w orkiestrze strażackiej gra dopiero od września.

Katarzyna Wójcikowska