Dzień Edukacji Narodowej

Dnia trzynastego października 2011 roku w szkole podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Punktualnie o godzinie trzynastej gości zgromadzonych w sali gimnastycznej powitali uczniowie klasy trzeciej, którzy wykonali układ taneczny do piosenki Majki Jeżowskiej pod tytułem ,,Tralala”. Następnie rozpoczęło się widowisko artystyczne, w którym wzięli udział uczniowie klasy piątej i drugiej gimnazjum.

Wszystkich zaproszonych gości: emerytów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz całą szkolną społeczność przepięknym wykonaniem solowych utworów zachwyciły nasze szkolne wokalistki. Kasia Szczepańska zaśpiewała piosenkę pod tytułem ,, Szkolny blues”, natomiast Natalia Gacia zachwyciła wszystkich humorystycznym wykonaniem piosenki o szkolnym życiu. Część artystyczną zakończyły życzenia dla nauczycieli oraz wspólne odśpiewanie ,, Sto lat” przez całą szkolną społeczność.

Miłym akcentem było wręczenie wszystkim obecnym na uroczystości pracownikom szkoły drobnych upominków wykonanych przez uczniów. Warto również nadmienić, iż tegoroczną akademię przygotowała pani Bogusława Tkaczyk-Omasta, a pomagały jej w tym panie: Iwona Kwaca i Patrycja Bień.

Na zakończenie zabrała głos pani dyrektor Zofia Marcinkowska, która serdecznie podziękowała za przygotowanie uroczystości i złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Przez długi czas będzie nam jeszcze dźwięczała w uszach przepiękna piosenka Sylwii Grzeszczak pod tytułem ,,Małe rzeczy”, która była dedykacją muzyczną dla naszych drogich nauczycieli.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

Klaudia Kowalczyk, kl.VI