Światło, które prowadzi

Już po raz dwudziesty pierwszy przed Świętami Bożego Narodzenia trafiło do Polski Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku nasza niezwykła służba przebiegać będzie pod hasłem: „Światło, które prowadzi”. Właśnie w czasie Bożego Narodzenia, w czasie, który dla wszystkich z nas jest momentem odpoczynku i refleksji, chcemy przypomnieć o tym, jak ważne jest, by mieć w swoim życiu autorytet – światło, którego blask nie pozwoli nam zbłądzić.

Dla nas, harcerek i harcerzy, jest to apel byśmy również starali się być „Światłem, które prowadzi”. Niech przykład naszej harcerskiej postawy i służby będzie drogowskazem dla dzieci i młodzieży, nadzieją dla potrzebujących oraz dumą całego społeczeństwa. Niech świeci Nasze światło przed ludźmi!

W tym roku harcerze z naszej drużyny Betlejemskie Światło Pokoju odebrali od harcerzy z Bukowy w trakcie uroczystej Mszy Świętej, która odprawiona była w Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Różańcowej w Bukowie. Po Mszy Świętej pojechaliśmy do Ostoi Dworskiej koło Ciesiel. Tu pan Grzegorz Szymański w pięknej izbie regionalnej zapoznał nas z tradycjami świąt Bożego Narodzenia: wspólnie mówiliśmy o zwyczajach wigilijnych dawniej i dziś, nakryciu stołu wigilijnego, ubieraniu choinki. Śpiewaliśmy też kolędy. Poczuliśmy święta naprawdę blisko. Wykonaliśmy wspólnie ze wszystkimi harcerzami długi łańcuch z kolorowego papieru, który powiesiliśmy na choinkach przy Stajence Betlejemskiej. Stajenka ta jest na zewnątrz izby tradycji i wykonana jest z naturalnych darów pola, lasu, łąki.

W tym ważnym wydarzeniu z naszej drużyny uczestniczyły:

• dh Anita Wosińska
  • dh Ilona Perz,
  • dh Kamila Kowalczyk
  • dh Izabela Lichosik

Jak zawsze opiekę nad nami sprawowała nasza druhna Anna Resiak.

Przywiezione Betlejemskie Światło przekażemy całej społeczności szkolnej w trakcie uroczystego spotkania wigilijnego w czwartek, tj. 22.12.2011 r.

Dla harcerzy ogień zawsze ma moc niezwykłą. W kręgu swego ciepła jednoczy nas w harcerską rodzinę, blaskiem buduje wspólnotę. Poniesiony harcerskimi dłońmi ogień z Betlejem powinien trafić wszędzie tam, gdzie potrzeba ciepła i jasności. Aby ludzie w blasku tego światła odnaleźli miłość, zrozumienie i nadzieję.

Betlejemskie Światło niesie pokój. Jest symbolem pokoju, wewnętrznego wyciszenia i refleksji nad sobą przed bliskimi już Świętami Bożego Narodzenia.

Czuwaj

Harcerze z 34 Drużyny Harcerskiej