Dzień Kobiet w naszej szkole

Jaka rolę pełni w naszym życiu kobieta ? Oczywiście jest ona matką, żoną, siostrą, koleżanką z klasy. I właśnie dlatego co roku 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. To święto ma nam uświadamiać, że płeć żeńska z wiadomych powodów nazywana jest płcią piękną, że należy się jej szacunek i godne traktowanie.

Zgodnie z tradycją w naszej szkole także obchodziliśmy to święto. W tym roku uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy oraz p. B. Jasnos. Wróbelek, Kwiatuszek i Wicherek rozdawali świąteczne telegramy solenizantkom, niezbędne wiadomości przekazali szkolnej społeczności dziennikarze TV Oleszno, a na koniec odbył się specjalny koncert życzeń. Wystąpiły w nim uczestniczki Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „The Joy Of Singing”: Dominika Mulewicz, Katarzyna Szczepańska, Aleksandra Gacia, Aleksandra Prokop, Beata Arkit, Agnieszka Lis.

Pan Dyrektor złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom małym i dużym, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielkom i pracownicom szkoły drobne upominki.

Pozostaje mieć nadzieję, że żaden mężczyzna nie zapomniał o tym jedynym, niepowtarzalnym święcie, jakim jest Dzień Kobiet.

Aleksandra Prokop