Rozpoczynamy nowy rok szkolny

Dzień 1 września przywitał nas piękną pogodą. Dzięki temu wszyscy uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie poszli przywitać się z kolegami , koleżankami i nauczycielami.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Olesznie. Uczestniczył w niej poczet sztandarowy naszej szkoły. Ksiądz poświęcił przyniesione przez uczniów przybory szkolne. Następnie przemaszerowaliśmy do szkoły. Na placu szkolnym rozpoczęła się akademia. Przygotowali ją uczniowie drugiej gimnazjum.

Przypomnieli nam o siedemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Śpiewali również piosenki i recytowali wiersze o pożegnaniu lata i wakacji. Pan dyrektor powitał wszystkich i zapoznał uczniów z ich wychowawcami. Potem wszyscy udali się do klas, gdzie poznali swoich nowych kolegów. Wychowawcy zapoznali uczniów z tygodniowym planem zajęć. Wszyscy weseli, z uśmiechem na twarzy wrócili do domów.

Jutro rozpoczną się normalne zajęcia. Życzymy wszystkim koleżankom i kolegom samych piątek i szóstek.

Redakcja