Święto Patrona Szkoły

14 lutego nasza szkoła obchodzi Święto Patrona Szkoły. Jak chyba wszystkim wiadomo naszym patronem jest Armia Krajowa. Co roku święto to obchodzimy bardzo uroczyście. Przygotowujemy uroczystą akademię, zapraszamy przyjaciół naszej szkoły oraz żyjących żołnierzy Armii Krajowej.

Tak było również w tym roku. Tegoroczne obchody Święta Armii Krajowej odbyły się 13 lutego [piątek]. Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali część artystyczną poświęconą Armii Krajowej, przygotowaną przez panie: B. Tkaczyk- Omastę, M. Stolarczyk, B. Jasnos. W części tej mogliśmy usłyszeć recytację wielu wierszy o tematyce patriotycznej i wiele piosenek o żołnierskim losie oraz podziwiać wspaniałą dekorację wykonaną przez pana Andrzeja Kowalczyka. W czasie akademii wszyscy zgromadzeni uczcili pamięć poległych żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych minutą ciszy, a nasi harcerze złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą żołnierzom AK.

Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Edward Karpiński. Wygłosił on krótkie przemówienie, a potem wręczył tytuł Przyjaciela Szkoły osobom i instytucjom, którzy wspierają naszą placówkę w kultywowaniu patriotycznych tradycji. Wszyscy wyróżnieni byli bardzo mile zaskoczeni otrzymanym tytułem.

Myślę, że zarówno nagrodzonym jak i całej społeczności szkolnej oraz zgromadzonym gościom bardzo podobały się tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły i zapamiętają je na długo. A na pewno do przyszłego roku, kiedy po raz kolejny będziemy świętować Dzień Armii Krajowej.

Klaudia Cierpica