Ślubowanie pierwszoklasistów

Nieodłączną częścią obchodów Święta Patrona Szkoły stało się już od dłuższego czasu ślubowanie uczniów klas I. Uroczyste  pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie to bardzo ważny moment w życiu naszych najmłodszych koleżanek i kolegów.

Ich droga do pasowania nie była wcale taka prosta. Musieli się oni wykazać wiedzą z zakresu podstawowych wiadomości o naszej Ojczyźnie, szkole oraz, oczywiście, o Armii Krajowej. Pięknie recytowali wierszyki oraz śpiewali wesołe piosenki, za co zostali nagrodzeni nie tylko dyplomami pierwszaka, ale i gromkimi brawami całej publiczności.

Po tej krótkiej prezentacji swoich umiejętności zostali pasowani przez Pana Dyrektora na uczniów naszej szkoły.

Ten dzień dostarczył uczniom klas I wielu wrażeń. Na koniec mogli więc obejrzeć prezenty i udać się na poczęstunek, na którym spotkali się także nauczyciele, zaproszeni goście oraz rodzice.

Klaudia Cierpica