Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

W dniu 11 listopada cała Polska obchodziła najważniejsze święto państwowe – Narodowe Święto Niepodległości.

Również w naszej szkole nie zapomnieliśmy o tym ważnym wydarzeniu sprzed 94 lat. W dniu 09 listopada cała szkolna społeczność uczestniczyła w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klas czwartej, piątej i szóstej pod kierunkiem pani Patrycji Bień. Koleżanki i koledzy w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przybliżyli nam te radosne chwile, jakie przeżywał naród polski, odzyskując po 123 latach niewoli własne, niepodległe państwo. Nie zabrakło pięknych wierszy i pieśni, które towarzyszyły naszym przodkom walczącym w okresie powstań narodowych i pierwszej wojny światowej o wolność naszego kraju, zarówno w wykonaniu szkolnego chóru jak i uczennicy klasy piątej, Kasi Szczepańskiej. Na scenie pojawili się również uczniowie klasy trzeciej, by zaśpiewać piosenkę „Niepodległość”, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni, pani Teresy Siwek.

Dziękujemy koleżankom i kolegom za przypomnienie tego, co się wydarzyło 11 listopada 1918 roku, dzięki czemu łatwiej nam było zrozumieć, dlaczego ten dzień jest tak ważny dla polskiej państwowości.

Zajrzyj do szkolnej fotogalerii