Pasowanie na czytelnika

29.11. 2012 r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Otóż tego dnia uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Do pasowania pierwszaki długo i solidnie się przygotowywały. Wspólnie z wychowawczynią, p. Barbarą Mulewicz ćwiczyły śpiewanie wesołych piosenek o książkach oraz uczyły się ról bajkowych postaci, w które wcieliły się w czasie przedstawienia. Wreszcie nadeszła długo wyczekiwana uroczystość, na którą kandydaci na czytelników zaprosili rodziców, dyrekcję, nauczycieli i uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej. Przedstawienie zatytułowane „W krainie baśni” przygotowane przez pierwszą klasę spodobało się publiczności. Na sali panowała cisza, zwłaszcza przedszkolaki były urzeczone grą starszych kolegów, patrzyły z przejęciem na scenę pełną pięknie przebranych, bajkowych postaci. Szczególny zachwyt wzbudził „taniec czarownic”- uczennice dostały gromkie brawa. Po tak udanym występie nikt nie miał wątpliwości, że uczniowie klasy I są gotowi na spotkanie z książką.

Pasowania dokonały uczennice z Klubu Czytelnika przygotowane przez p. Jolantę Lichosik.

„Królowa Książka” przedstawiła prośby książki do użytkowników, uczniowie kl. I złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali włączeni w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszaki otrzymały dyplomy oraz elektroniczne karty czytelnika.

To było ważne wydarzenie dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.

Następnego dnia dzieci przyszły wypożyczyć swoje pierwsze książki z biblioteki, wzięły udział konkursie plastycznym pod tym samym tytułem i odtąd są stałymi gośćmi w bibliotece.

Uczniowie klasy I już wiedzą, że biblioteka to dobre miejsce dla człowieka!

Organizatorki