Pasowanie na czytelnika

Bibliotekarz szkolny od ubiegłego roku wprowadził nową tradycję w obchodzeniu uroczystości szkolnych. Do kalendarza imprez dołączyło Święto Pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Odbyło się ono  25 października 2007. W zamierzeniu ma to być uczczenie Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, przypadającego w tym dniu październiku.

W tym roku uroczystość została przygotowana wspólnie z p. H. Budzynowską. Oprawę artystyczną stanowiło przedstawienie przygotowane przez klasę czwartą. Uczniowie zachęcali młodszych kolegów do czytania książek, przybliżając im bajkowe postacie. Z kolei najmłodsi bezbłędnie odgadywali pojawiających się na scenie bohaterów baśni, śpiewali wesołe piosenki, a na koniec zrobiło się bardzo podniośle, gdyż uczniowie klasy I złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytali i szanowali książki.

Bibliotekarka dokonała pasowania, wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy, a pan Dyrektor podarował uczniom elektroniczne karty czytelnika umożliwiające korzystanie z biblioteki. Cała uroczystość odbyła się przy udziale rodziców, którzy przygotowali poczęstunek dla swych pociech.

Jeszcze tego samego dnia dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książeczki i poczuły się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

JK