Pierwszy dzwonek

W dniu pierwszego września, jak co roku, wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się w kościele na mszy świętej o godzinie 8:00. Podczas uroczystości, w której uczestniczył również poczet sztandarowy naszej szkoły, ksiądz poświęcił przyniesione przez uczniów przybory szkolne. Najmłodsi uczniowie otrzymali specjalne błogosławieństwo.

Potem wszyscy udali się do szkoły na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów II klasy gimnazjalnej. Wierszami i piosenkami pożegnali wakacje. Przypomnieli nam też o smutnej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Odbyło się też przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. W jego skład weszły dwie nasze koleżanki: Emilka Kowalczyk i Jola Rogala. Bardzo się z tego cieszymy i gratulujemy im tego wyróżnienia. Chorążym został Tomek Kapelusz.

Następnie harcerze zapalili znicze przed tablicą pamiątkową na budynku szkoły. Na koniec pan Dyrektor wygłosił przemówienie. Powitał wszystkich uczniów oraz życzył nam dużo radosnych chwil w nowym roku szkolnym i samych piątek.

Po zakończeniu akademii uczniowie ze swoimi wychowawcami zebrali się w klasach, aby się przywitać po wakacjach i omówić plan lekcji. To było radosne spotkanie po długiej nieobecności w szkole. Wszyscy cieszyli się, że znów mogą spotkać się z kolegami i koleżankami. Z uśmiechem na twarzach wracali do domów .

Natalia Stolarczyk

Agnieszka Mulewicz