Goście w "zerówce"

28 stycznia dzieci z klasy „O” i I przygotowały uroczystą akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nad całością czuwała wychowawczyni klasy „O” - pani Barbara Mulewicz przy współpracy z panią Haliną Budzynowską oraz panią Dorotą Sitkowską.

Na uroczystość przybyły zaproszone babcie i dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycił gości dyrektor szkoły, mgr E. Karpiński. Dzieci w pięknych strojach bardzo przeżywały swój pierwszy występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością.

W pierwszej części przedstawienia dzieci zaprezentowały wierszyki, życzenia oraz piosenki adresowane do babć i dziadków.

W drugiej części maluchy wystawiły jasełka bożonarodzeniowe, śpiewały kolędy te znane i te mniej znane. Na scenie pojawiła się liczna grupa aniołków, pasterzy, przybyli również Trzej Królowie. Rolę Matki Pana Jezusa odegrała Madzia Tkaczyk.

Wszystkich bardzo zachwycił występ dzieci, uwagę przykuwały piękne stroje. W oczach zaproszonych gości można było dostrzec wzruszenie, kręcącą się łezkę w oku.

Zwieńczeniem akademii był słodki poczęstunek dla szanownych babć i dziadków. Uczniowie wręczyli swoim babciom i dziadkom upominki, które sami wcześniej wykonali. Na sali cały czas panowała atmosfera ciepła i radości.

KOMRED