88 rocznica odzyskania Niepodległości

W 1918 r. po półtorawiecznej niewoli, Polska ponownie zaistniała na mapie Europy. Wolność była okupiona cierpieniem, poświęceniem i krwią kilku pokoleń Polaków. Oddawali swoje życie na polach bitew powstania listopadowego i styczniowego. a później na frontach pierwszej wojny światowej. To właśnie po jej zakończeniu naród polski odzyskał swoją Ojczyznę.

Dla upamiętnienia tamtych wydarzeń, corocznie w dniu 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. I właśnie z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum.

Zebranej na sali gimnastycznej szkolnej społeczności bardzo podobały się zarówno scenografia jak i występy młodych aktorów. Przypomnieli nam oni wiele wierszy i pieśni historycznych o tematyce patriotycznej. Na twarzach wielu widzów często pojawiał się uśmiech, ale widać było również wzruszenie.

Akademia wszystkim się podobała, o czym świadczyły gromkie brawa na jej zakończenie.

Mamy nadzieję, że uroczystość ta na długo pozostanie w pamięci uczniów i pobudzi w nas wszystkich uczucia patriotyczne.

Koło Polonistyczne Szkoły Podstawowej