Rocznica śmierci Papieża

Godz. 21:37... 2 kwietnia... rok 2005 – śmierć papieża Polaka. To wydarzenie wstrząsnęło całym światem.

W tym roku obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci naszego śp. Karola Wojtyły. W naszej szkole także każdy o tym pamiętał. Uczniowie z klas 4-6 SP wraz z panią J. Lichosik i panią D. Sitkowską przygotowali akademię. W piątek, tj. 31 marca, na sali gimnastycznej odbyła się nastrojowa uroczystość. Uczniowie pięknie i wzruszająco recytowali wiersze Jana Pawła II, przeczytany też został Jego życiorys. W tle słychać było pieśni, a wśród nich ulubioną Papieża: „BARKA”.

Na sali panowała cisza… Były osoby, którym zakręciła się łza w oku.. Na twarzy każdego z oglądających akademię panował smutek i zaduma. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali „historię życia” Papieża, za tak wspaniałe przedstawienie jego postaci. Zawsze będziemy pamiętać Karola Wojtyłę jako wielkiego człowieka, który jest w niebie i nadal opiekuje się Polakami, a zwłaszcza polską młodzieżą, z którą zawsze miał bardzo dobry kontakt.

Katarzyna Skwarek, kl. VI