Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Tak! On jest Królem!

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają życzenia. Również w szkole jest to okres wyjątkowy. Wśród zwyczajów bożonarodzeniowych wpisanych w życie naszej szkoły jest łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, ubieranie choinek w szkolnych salach, śpiewanie kolęd, a także wystawianie szkolnych jasełek.

Nawiązując do tej tradycji 19 grudnia 2019 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole zostały wystawione jasełka, przygotowane przez uczniów klasy IIIb i VIb pod czujnym okiem pani Iwony Kwacy, pani Bogusławy Tkaczyk-Omasty i pani Doroty Sitkowskiej. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Brygida Jasnos.

Młodzi aktorzy bardzo poważnie potraktowali swoje role i z wielkim przejęciem angażowali się na scenie. Liczna grupa zgromadzona na widowni miała okazję raz jeszcze przeżyć wielkie i doniosłe wydarzenie w historii świata - Narodziny Pańskie. Obok aniołów i Świętej Rodziny pojawili się Trzej Królowie, pasterze, owieczki, Herod oraz niesforny diabeł, który za wszelką cenę chciał sprawić, aby nie doszło do narodzin Jezusa. Widowisko, którego dopełnieniem była świąteczna scenografia przygotowana przez p. Bogusławę Tkaczyk-Omasta, stworzyło niepowtarzalny klimat radości i refleksji oraz wprowadziło w nastrój skłaniający do przemyśleń.

Ogromne brawa dla wszystkich uczniów występujących w przedstawieniu, którzy całym sercem zaangażowali się w przygotowanie Jasełek. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do występu i mimo tremy, poradziły sobie świetnie. Zachwyciły nas swoimi kostiumami, śpiewem, wspaniałym opanowaniem tekstu, ale przede wszystkim ujęły swoim zaangażowaniem. Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem, piękne dekoracje i kostiumy oraz kolędy i pastorałki, a także piosenka na zakończenie pt. ,,Życzenia mają moc” wspaniale wprowadziły nas w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Wspaniałym dopełnieniem całości był występ uczniów klasy VIb, którzy zagrali kolędy na instrumentach, na których uczą się gry w Orkiestrze Dętej OSP Oleszno. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania życzenia świąteczno-noworoczne dla całej społeczności szkolnej oraz zgromadzonych gości złożyła dyrektor szkoły pani Zofia Marcinkowska oraz pani Irena Kuśmierczyk - kierownik ZOPO w Krasocinie.

Sztuka zaprezentowana przez uczniów tak bardzo spodobała się zaproszonym gościom i społeczności szkolnej, że została wystawiona ponownie w piątkowy wieczór dla rodziców i dziadków. Na przedstawienie przybyli również: ksiądz proboszcz Jacek Szymański, chór „Melodia” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Oleszna. Młodzi aktorzy otrzymali słodkie podarunki od pań z KGW oraz zebrali pochwały za udany występ.

Organizatorzy

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ