Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń” – takie motto przyświecało uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Swoją obecnością zaszczycili nas: kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Krasocinie p. Irena Kuśmierczyk, ks. Jacek Szymański - proboszcz parafii WNMP w Olesznie, przedstawiciele Rady Rodziców: p. Ewa Kowalczyk i p. Ewa Wdowiak oraz licznie przybyli rodzice uczniów.

W tym dniu w sposób szczególny zabrzmiał ostatni dzwonek, który był sygnałem do rozpoczęcia tej wyjątkowej dla uczniów klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej szkoły podstawowej uroczystości. Jako uczniowie po raz ostatni weszli w mury szkoły w Olesznie.

Zgodnie z tradycją, uroczystość rozpoczęła się od dziękczynnej mszy świętej odprawionej przez ks. Jarosława Kowala. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkoły. Tu absolwenci rozpoczęli swój pożegnalny występ od przepięknie odtańczonego poloneza, przygotowanego jak zwykle pod kierunkiem pani Alicji Zawady. Był to wyjątkowy taniec, ponieważ uczestniczyło w nim aż sześćdziesiąt par. Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno- muzyczny, przygotowany pod czujnym okiem wychowawców: p. E. Deska, p. E. Karpińskiego i p. T. Szczepańskiej, w którym uczniowie zaprezentowali swój osobisty punkt widzenia na rzeczywistość szkolną. Piękną dekorację, dopełniającą atmosferę pożegnania roku szkolnego, wykonała pani Bogusława Tkaczyk- Omasta, a o oprawę muzyczną zadbała pani Brygida Jasnos.

W trakcie trwania akademii były łzy radości i smutku. Radości – bo rozpoczynają się wakacje, smutku - bo to czas rozstań, pożegnań, podejmowania pierwszych samodzielnych decyzji.

Ważnym elementem uroczystości były życzenia dla nauczycieli, wychowawców, rodziców, pracowników obsługi. To była bardzo wzruszająca chwila.

Naszą tradycją stało się to, że w tym dniu uczniowie kończący szkołę wręczają tablo na ręce dyrektora szkoły. W tym roku takie tabla wręczyli p. Zofii Marcinkowskiej – dyrektor szkoły zarówno uczniowie klasy ósmej jak i klas trzecich. Pomysłodawcą i wykonawcą obu pamiątkowych tablic ze zdjęciami absolwentów był pan Mariusz Deska.

Po części artystycznej nastąpił bardzo ważny moment - wręczenie nagród i wyróżnień tym uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki z zajęć edukacyjnych, zostali finalistami konkursów przedmiotowych i wykazali się aktywnością i zaangażowaniem w działaniach na rzecz szkoły. Listy gratulacyjne i podziękowania otrzymali rodzice uczniów osiągających wyróżniające wyniki w nauce i rodzice kończący współpracę ze szkołą, z uwagi na zakończenie edukacji najmłodszego dziecka.

W dalszej części pani dyrektor Zofia Marcinkowska wręczyła uczniom nagrody i dyplomy za działalność sportową i artystyczną.

Na zakończenie uroczystości p. Zofia Marcinkowska i p. Irena Kuśmierczyk życzyły wszystkim uczniom zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

Dodać należy, że uroczystość ta nie była jedynym wydarzeniem związanym z pożegnaniem szkoły przez tegorocznych absolwentów. Trzy dni wcześniej odbył się komers, który, mamy nadzieję, na bardzo długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

KOMERS

AKADEMIA POŻEGNALNA

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ