Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Święto Patrona Szkoły

Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Święta Patrona naszej szkoły.

14 lutego godnie uczciliśmy 77. rocznicę utworzenia Armii Krajowej. Była to także doskonała okazja do kultywowania tradycji narodowych, pamięci o bohaterach i wydarzeniach z czasów okupacji niemieckiej i sowieckiej.

Armia Krajowa była najsilniejszą i najsprawniej zorganizowaną armią podziemną w czasie II wojny światowej w Europie. Była to armia państwa i narodu, który nie uznał się za pokonanego, walczył mężnie i ofiarnie wbrew wszystkiemu i wszystkim. Po zakończeniu wojny żołnierze AK byli prześladowani i szykanowani ze strony władz PRL. Wielu z nich zostało skazanych na niesprawiedliwe wyroki, w tym także karę śmierci.

Szkolne uroczystości uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy Va: Bartłomieja Dziedzica, Błażeja Gacia, Wojciecha Gołdyna, Wiktorię Kamińską, Oliwię Mazur, Julię Stolarczyk, Konstantego Waligóra; klasy VI b: Katarzynę Kapelską, Patrycję Kościołek, Karola Sobczyka, Krzysztofa Kowalczyka. Recytacjom i prezentacjom towarzyszył szkolny chór, który brawurowo wykonał pieśni patriotyczne i wojskowe. W skład chóru weszli uczniowie klasy IVa: Maciej Drzewiecki, Kacper Migacz, Julia Przepióra ; klasy IVb: Judyta Drej, Martyna Dzięcioł, Ewelina Gwóźdź, Maja Kowalczyk, Przemysław Kowalczyk, Adam Lichosik, Adam Mogielski.

Uroczystość ta na długo zostanie w naszej pamięci jako doskonała lekcja historii i patriotyzmu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ