Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Pasowanie na czytelnika

W dniu 10.04.2018 r. miało miejsce doniosłe wydarzenie w życiu pierwszaków. Otóż, tego dnia zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Zanim to nastąpiło, uczniowie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyń: p. Małgorzaty Skoczek oraz p. Iwony Kwacy inscenizację baśni "Calineczka", którą przedstawili rodzicom, nauczycielom, koleżankom i kolegom oraz zaproszonym gościom. Najmłodsi czytelnicy znakomicie wcielili się w role bohaterów baśni, byli pięknie przebrani, popisali się doskonałą znajomością tekstu i grą aktorską. Swoim występem wywarli na oglądających ogromne wrażenie i dostali gromkie brawa.

Po tak udanym przedstawieniu nauczycielowi bibliotekarzowi, p. Jolancie Lichosik, nie pozostało nic innego, jak tylko przyjąć uczniów w poczet czytelników biblioteki. Nastąpiło więc uroczyste pasowanie. Najpierw uczniowie złożyli przyrzeczenie, potem każdy z nich został pasowany na czytelnika, a następnie z rąk pana Wójta Ireneusza Gliścińskiego otrzymał pamiątkowy dyplom, zaś od pani Dyrektor Zofii Marcinkowskiej elektroniczną kartę czytelnika. Z kolei wychowawczynie przygotowały niespodziankę - okolicznościowe zakładki do książek, a dla rodziców – list z prośbą o włączenie się w edukację swoich dzieci poprzez wspólne czytanie z dziećmi i nieustanne zachęcanie swoich pociech do podróży przez życie w towarzystwie książek.

To była piękna uroczystość. Mamy nadzieję, że wspólne działania bibliotekarza, wychowawców, nauczycieli i rodziców przyczynią się do wychowania mądrych i ciekawych świata dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Jolanta Lichosik

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ