"Maleńka Miłość" - jasełka w naszej szkole

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

22 grudnia 2017 r. o godzinie 12.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście. Na widowni zasiedli: Wójt Gminy Krasocin pan Ireneusz Gliściński, pani Katarzyna Śliwińska, ks. Jarosław Kowal, dyrektor szkoły pani Zofia Marcinkowska, wicedyrektor pani Anna Resiak, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Uroczystość rozpoczęli harcerze, wnosząc na scenę przywiezione z Wiednia Betlejemskie Światło Pokoju. Spotkanie, którego mottem były słowa kolędy ,,Maleńka Miłość”, przybliżyło głębię świąt Bożego Narodzenia, skłoniło także do refleksji nad sensem i celem ludzkiej egzystencji, nad rolą wiary w życiu człowieka.

Mały Książę, który pojawił się na scenie i szukał stajenki, aby pokłonić się Jezusowi, obserwował, jak ludzie przygotowują się do świąt Narodzenia Pańskiego. Przyglądając się życiu człowieka, stwierdził, że zapomnieliśmy o tym, iż najważniejsze jest to, aby w sercach naszych narodziła się miłość, ta miłość, którą odnajdujemy w narodzonym Synu Bożym.

Podczas przedstawienia mogliśmy także podziwiać przepiękny taniec śnieżynek w wykonaniu dziewczynek z klas pierwszych, przygotowany pod kierunkiem p. Iwony Kwaca i p. Małgorzaty Skoczek. Występ małych artystek wywołał wiele wzruszeń, szczególnie wśród rodziców, podziwiających swoje pociechy.

Ogromne brawa dla wszystkich uczniów występujących w przedstawieniu, którzy całym sercem zaangażowali się w przygotowanie Jasełek. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do występu i mimo tremy poradziły sobie świetnie. Zachwyciły nas swoimi kostiumami, śpiewem, wspaniałym opanowaniem tekstu, ale przede wszystkim ujęły nas swoim zaangażowaniem. Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem, piękne dekoracje i kostiumy oraz kolędy i pastorałki, a także piosenka ,,Przekażmy sobie znak pokoju” wspaniale wprowadziły nas w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Nad całością przedstawienia czuwała katechetka p. Dorota Sitkowska. Oprawę muzyczną przygotował p. Dominik Kaliszewski.

Na zakończenie spotkania życzenia świąteczno-noworoczne dla całej społeczności szkolnej oraz zgromadzonych gości złożyła dyrektor szkoły pani Zofia Marcinkowska oraz ks. Jarosław Kowal.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości

Organizatorzy