Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Uczciliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szkolną uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Zofia Marcinkowska od powitania gości: Wójta Gminy Krasocin - p. Ireneusza Gliścińskiego, licznie przybyłych rodziców uczniów oraz całej społeczności szkolnej. Następnie w swoim wystąpieniu nawiązała do historii odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 roku.
Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem wychowawczyń p. Zdzisławy Kowalczyk i p. Barbary Mulewicz. Uczniowie w tym dniu wystąpili w odświętnych strojach, ozdobionych kokardami w barwach narodowych. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosły charakter tego dnia i radość świętowania. O piękny wystrój sali gimnastycznej zadbał pan Andrzej Kowalczyk.

Trzecioklasiści swój występ artystyczny rozpoczęli od słów wdzięczności skierowanych do tych, którzy przelali krew w obronie naszej Ojczyzny, dzięki którym zawdzięczamy wolność, polską mowę. Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny ukazywał trudne losy naszej Ojczyzny w okresie zaborów. Uczniowie poprzez recytację wierszy oraz śpiew piosenek o tematyce patriotycznej starali się przybliżyć młodszym i starszym kolegom, dlaczego data 11 listopada jest dla nas tak ważna.

Uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę Niepodległości była cenną lekcją historii dla całej społeczności szkolnej. Podniosły nastrój i trudna tematyka przeplatały się z radością życia w wolnej Polsce.

  

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ