Przedstawienie wielkanocne w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie

"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońce blasku.
I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody.
W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra."

Tymi słowami w dniu 22 marca 2016 r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Olesznie rozpoczęły przedstawienie wielkanocne.

Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim w naszym kraju. Wiąże się z licznymi obrzędami i zwyczajami, które najmłodsi, za pośrednictwem słowa mówionego, piosenki i tańca przybliżyli zgromadzonej publiczności.

Treść inscenizacji opracowana przez wychowawczynie oddziałów przedszkolnych - p. Justynę Michałek i p. Małgorzatę Spurek miała charakter edukacyjno- wychowawczy. Przedszkolaki w barwny i wesoły sposób opowiedziały o przepięknych polskich zwyczajach i obrzędach związanych ze świętami wielkanocnymi. Dzieci na scenie dawały z siebie wszystko, co w połączeniu z ich talentem przyniosło wspaniały efekt.

Rodzice z zapartym tchem obserwowali popisy swoich pociech. Pani Dyrektor Zofia Marcinkowska serdecznie podziękowała małym artystom za wspaniały występ oraz trud włożony w przygotowania i złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia wielkanocne.

Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Takie spotkania zawsze niosą ze sobą radość i uśmiech, integrują społeczność szkolną i lokalną  wprowadzając świąteczny nastrój.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów do przedstawienia.

Justyna Michałek
Małgorzata Spurek