Ślubowanie pierwszoklasistów

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej  im. Armii Krajowej  w Olesznie 25  października odbyła się  uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły.

W uroczystości tej wzięła udział cała społeczność szkolna, grono pedagogiczne oraz licznie zgromadzeni rodzice i goście uczniów naszej Szkoły: wójt Ireneusz Gliściński, pani kierownik ZOPO Irena Kuśmierczyk oraz licznie przybyli kombatanci.

Przygotowania do uroczystości trwały od pierwszych dni września. Uczniowie byli wdrażani do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole.

Dekoracja sali przypominała las, w którym pojawiały się różne zwierzęta obdarowując dzieci różnymi cechami, potrzebnymi w szkole. Pierwszoklasiści otrzymali  więc cierpliwość,  pracowitość, sumienność, wytrwałość, mądrość, czas na zabawę, odwagę i śmiałość oraz  zdolność do przyjaźni. Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem prezentowały swoją wiedzę oraz umiejętności aktorskie, które przyjmowane były przez publiczność z ogromnym podziwem. Wszystkie zadania postawione przed pierwszakami wykonane zostały „na szóstkę”.

Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Zofia Marcinkowska  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie” - mówiła, dotykając prawdziwą szablą - jak żołnierzy, ramion swoich podopiecznych. I tak uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Pani Anna Resiak – zastępca pani Dyrektor wręczyła  każdemu uczniowi pamiątkowy „Akt Pasowania”, a wychowawczynie p. Teresa Siwek i p. Halina Budzynowska  wręczały upominki i słodkości  od starszych  kolegów. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście, którzy podarowali małym rekrutom – także słodkości. Rodzice również pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Nie obyło się także bez pamiątkowych fotografii. Ten dzień na długo zostanie w ich pamięci. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów była niezwykle miłą i radosną chwilą, która dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Zobacz fotki z uroczystości