Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

2 września 2013 roku z żalem pożegnaliśmy piękny czas beztroskich, słonecznych i, jak zawsze, zbyt  krótkich wakacji.

Nasze pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z nauczycielami i wychowawcami zostało poprzedzone mszą świętą w kościele parafialnym w Olesznie. Wraz z księdzem proboszczem Jackiem Szymańskim modliliśmy się o zdrowie, siłę i Boże błogosławieństwo na czekający nas dziesięciomiesięczny okres nauki.

O godzinie 9.00 wszyscy stawiliśmy się przed szkołą, by rozpocząć nowy rok naszej edukacji. Okolicznościowy program artystyczny przygotowali uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem wychowawcy pana Edwarda Karpińskiego i pani Brygidy Jasnos. W niezwykle interesującym montażu słowno-muzycznym przypomnieli nam o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej i o tragizmie naszych rówieśników, którzy zamiast szkolnego dzwonka usłyszeli syreny alarmowe i wybuchy bomb. Równie ciekawa była w ich wykonaniu część artystyczna poświęcona powitaniu szkoły. Nie zabrakło życzeń i słów otuchy dla pierwszoklasistów, którzy przybyli do szkoły w towarzystwie swoich rodziców.

Następnie pani dyrektor Zofia Marcinkowska przywitała przybyłych gości, rodziców, uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi. Powiedziała również krótko o nowościach w szkole i życzyła wszystkim dobrego, pełnego sukcesów roku szkolnego.

Ten wyjątkowy w szkole dzień zakończyły spotkania uczniów z wychowawcami.

Zaczynamy kolejny etap, pełni nadziei i obaw, ale też widoków na sukces. Wszystkim życzymy, by był to rok lepszy od poprzednich i przyniósł wiele satysfakcji. Powodzenia!

Zobacz zdjęcia z uroczystości.

Redakcja